GURBET ALTAY
31 Ocak 2021
ALTUĞ TEKÖZGEN
1 Şubat 2021

MEHMET TERZİOĞLU

[BİLİŞİM UZMANI ve GELECEĞİN PROJELERİ DERNEĞİ BAŞKANI] >>>

Adıyaman Teknik Lise Bilgisayar Yazılım bölümünü bitirdikten sonra Trakya Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünden mezun olup, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü, Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü ve Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği Anabilim Dalı Bilişim Teknolojileri bölümü yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır. Şu anda Yazılım Mühendisliği öğrenimine ve İstanbul Üniversitesi Adalet Bölümü öğrenimine devam etmektedir.

2003 yılından bu yana çeşitli firmalarda bilişim departmanında yazılım ve donanım alanlarında görev almıştır. 2012 yılında Fayda Bilişim firması kurucu ortağı olarak bilişim sektöründe hizmet vermeye başlamış ve devam etmektedir. Türkiye Perakendeciler Federasyonu, Fayda A.Ş. , Hars Traktör, Aslanlar Otomotiv, Arn Holding, Efor Group gibi birçok firmaya Bilgi Teknolojileri Danışmanlığı hizmeti vermiştir.

Teknolojik gelişmeleri takip etmek adına bilişim alanında birçok eğitim ve sertifika programına katılmıştır. Bilgisayar yazılım alanında İşyeri Açma Belgesi (Ustalık Belgesi), Bilgisayar Donanım alanında Usta Öğreticilik Belgesi, Bilgisayar Yazılım alanında Usta Öğreticilik Belgesi bulunan Mehmet Emin Terzioğlu Kırklareli Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTU), Düzce Üniversitesi gibi üniversitelerden bilişim alanında birçok sertifikaya sahiptir.

Bilişim Suçları, Bilişim Teknolojileri, Yazılım ve Donanım ile ilgili televizyon, radyo ve üniversitelere konuşmacı olarak katılmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev yapmış olup, Mehmet Emin Terzioğlu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Merkez Medya İletişim Bölge Koordinatörlüğünde görev almıştır. Şu anda Geleceğin Projeleri Derneği (GEPODER) Başkanlığı yapmaktadır.

[UZMANLIK ALANLARI]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mesaj Gönder
Whatsappdan yaz
Merhabalar !