Eğitimin amacı, katılımcıların, eğitimin temel kavramları, ilkeleri ile grup ve bire bir öğretim yöntemlerinin öğretilmesi suretiyle eğitimcilik becerilerinin kazandırılması, yetişkin eğitiminin temel ilkelerinin belirlenmesi ve eğitimcilik niteliklerinin geliştirilmesidir.

 1. MODUL: Öğretim Program Tasarımı
 • Giriş, Program Tanıtımı ve Tanışma
 • İhtiyaç Analizi
 • Eğitim İçerik Hazırlama ve Etkinlik Tasarımı
 • Uygulama
 • Ölçme ve Değerlendirme
 • Eğitime Hazırlık
 1. MODUL: Eğiticinin Sunum Becerisi ve Hikaye Anlatıcılığı
 • Eğiticinin Sunum Becerileri
 • Akılda Kalan Eğitimler İçin Neler Yapılabilir?
 1. MODUL: Eğitim Psikolojisi
 • Temel Kavramlar
 • Eğitimde Program Geliştirme Süreci
 • Öğrenme-Öğretme Model ve Yaklaşımları
 • Öğretim Strateji, Yöntem ve Teknikleri
 • Öğretimde Kullanılan Araçlar
 1. MODUL: Eğitim Öğrenme Teknikleri
 • Gelişimin Doğası
 • Bedensel ve Devinsel Gelişim
 • Bilişsel Gelişim ve Dil Gelişimi
 • Kişilik Gelişimi
 • Öğrenmenin Doğası
 • Öğrenmede Davranışsal Yaklaşımlar
 • Gestalt ve İnsancıl Yaklaşımda Öğrenme
 1. MODUL: Etkili Sunum Hazırlama ve Görsel Tasarım / Bireysel Sunumlar
 • Görsel Algı Nedir? Nasıl İşler?
 • Sunum İçin Görsel, İşitsel Ve Dokunsal Temalar Nasıl Olmalı?
 • İyi Görsel Nedir? Özellikleri Nelerdir?
 • Etkili Sunum Hazırlama Araçları Nelerdir?
 • Tasarım Seçimi
 • Görsel Seçimi ve Animasyonlar
 • Veri Görselleştirme
 • Hikayeyi Sunuma Aktarma
 • Katılımcı Sunumları
 • Şirketlerin İnsan Kaynakları ve Eğitim biriminde çalışanlar,
 • Şirketlerin İnsan Kaynakları ve Eğitim birimlerinde kariyer hedefi olanlar,
 • Başta eğitim fakülteleri öğrencileri olmak üzere kendini geliştirmek isteyen tüm öğrenciler,
 • Eğitimci becerilerini geliştirmek isteyenler,
 • Kariyerine yatırım yapmak isteyenler,
 • Sunum yapma, topluluk önünde konuşma gibi konularda bilgilerini çeşitlendirmek isteyenler,
 • Öğretmenler,
 • Gelişime ve yeni bilgiye açık olan herkes katılabilir…

SEMA ÖZDEMİR KİMDİR ? [EĞİTMEN, DANIŞMAN ve KOÇ]

1980 İstanbul doğumludur. 2001’de Trakya Üniversitesi Finansman ve Muhasebe bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına Fortis Bank firmasında yönetici olarak başladı. 10 yıla yakın süre Fortis Bank Kredi Kartları Ürün Geliştirme, Kart Operasyon ve Kart Şube Satış ve Pazarlama Koordinasyonu gibi birçok bölümde yönetici olarak başarılı projeler geliştirip, hayata geçirdi.

Fortis Bank’ta çalışırken yetkinliklerini artırmak ve bireysel, mesleki gelişimi için birçok eğitim aldı. Aynı zamanda, Fortis Bank’ ta  hizmet içi eğitimleri veren eğitmen olarak görev yaptı.

2012’de     ‘’Doruk Performans Enstitüde’’  NLP Pratisyen ve NLP Master Pratisyen ve NLP Eğitmenliği alanlarında eğitimlerini tamamlayarak, bilgi ve tecrübelerini eğitmenlik alanına yönlendirdi. (NLP; Zihin dilini programlama metoduyla etkili, doğru, sağlıklı iletişim kurma yöntemidir.)

NLP Pratisyen, NLP Master Pratisyen ve NLP Eğitmenliği, Psikolojik Performans Danışmanlığı, Yaratıcı Drama Liderliği, Ennegram Kişilik Envanteri ile İletişim Uzmanlığı  ve  Marmara Üniversitesi Spor Yönetimi Bölümü Doktora programının kazandırdığı uzmanlıkla, verdiği eğitimlerde hem teorik hem de pratik birikimini kullanarak danışmanlık, koçluk ve eğitmenlik hizmeti vermektedir.

‘’Doruk Performans Enstitüde’’ eğitmen, danışman ve koçluk hizmeti vermiştir. Koçluk/Danışmanlık/Eğitmenlik hizmeti verdiği konular;

–             Bireylerin, çalışanların, sporcuların, öğrencilerin, sanatçıların ve yöneticilerin performanslarını üst düzeye çıkarmak üzere tasarlanmış çalışmaların (Takım /ekip ruhu oluşturma, İş motivasyonunu ve Çalışanların özgüvenini arttırma, Çözüm odaklı iletişim becerileri kazandırma, Liderlik vasıflarını geliştirme, Baskı Altında duygu ve düşüncelerini yönetme, Zamanı verimli kullanma, Çatışma Yönetimi, Değişim ve değişimi yönetme vb.)  bütünüdür.

–             Türkiye Futbol Federasyonun “Psikolojik Performans Danışmanlığı” sertifikasyonunu tamamlamıştır. Spor psikolojisi alanında çalışmalarda, sporcu başarısının üst düzeye ulaşması ve sürekliliği için zihinsel gelişim koçluğu yapmaktadır.

–             İstanbul Drama Sanat Akademisinden (İDSA/ Ayla ALGAN), “Yaratıcı Drama Liderliği” eğitimini alarak ‘’Yaratıcı Drama Lideri’’ olmuştur. Temeli canlandırmaya dayanan, oyunsu süreçlerde ortaya konan doğaçlamalardan ve bu kurgulardan yola çıkarak yapılan sorgulamalardan oluşan “Yaratıcı Drama” yöntemini eğitimlerinin amacına ulaşması ve kalıcı olması için kullanmaktadır.

–             Enneagram Kişilik Envanteri Uzmanlık Eğitimini tamamlamıştır. Kişilik eğitimi ile  etkili iletişim becerilerini geliştirme çalışmaları yürütmektedir.

–             Marmara Üniversitesi Spor Yönetim bilimlerinde  Doktora programında tez aşamasındadır.

–             Marmara Üniversitesi Spor Yönetimi Bölümü lisans öğrencilerine; Motivasyon Teorileri, Duygusal Zeka, İletişim, Liderlik Uygulamaları, Sporda Koçluk ve Mentorlük Becerileri, Sporda NLP,  Çatışma Yönetimi, Değişim Yönetimi,

–             Okan Üniversitesin Uygulamalı Bilimler Fakültesinde; Spor Pazarlaması, Sporda Satış Teknikleri ve Spor Psikolojisi derslerini vermektedir.

–            İstanbulspor Kulübü Futbol takımında 2019’dan beri Psikolojik Performans Danışmanlığı yapmaktadır.

Program UZAKTAN ERİŞİM > ONLINE BİREYSEL EĞİTİM formatında hazırlanmıştır.

KİŞİYE ÖZEL PROGRAM olduğu için, katılımcı olarak istediğiniz tarihte eğitimi başlatabilme fırsatına sahipsiniz…

Eğitiminiz, başvuru işlemlerinizin onaylanması ile başlar ve 1 aylık süre zarfında online sınavı tamamlamanız ile sonlanır.

Toplam Eğitim Süresi: 20 Saat / 2 Tam Gün

Eğitiminizi, dilediğiniz yerde internete bağlı olduğunuz tüm mobil cihazlardan (bilgisayar, tablet ve telefon vs.) takip edebilirsiniz.

EĞİTİM Fiyatı : 2500 TL (KDV Dahil)

EUROPASSCARD Fiyatı : 150 TL (Zorunlu Değil)

Lütfen, öncelikle “KAYIT OL” butonuna basınız ve açılan başvuru formundaki ilgili alanları eksiksiz doldurarak gönderiniz.

Yönetim tarafından başvuru işlemlerinizin onaylanması sonucunda, e-mailiniz üzerinden size gelen “kullanıcı adı ve şifre” ile ONLINE EĞİTİM / HESABIM [www.baharyildirim.com.tr/online-egitim/my-account/] sayfamızdan eğitim dokumanlarınıza ulaşabilirsiniz.

SINAV SÜRECİ

Sertifika sınavını eğitime başladığınız tarihten itibaren 1 ay süresi içerisinde tamamlamanız gerekmektedir.

Sertifika sınavına, mobil cihazlardan (bilgisayar, tablet ve telefon vs.) üzerinden katılabilirsiniz.

Sınav süresi 1 saat olup, çoktan seçmelidir.

Sınavda başarılı olmak için 100 üzerinden 60 puan almanız gerekmektedir.

Sınavda başarılı olan katılımcılar sertifika almaya hak kazacaktır.

Sınavda başarılı olamayan katılımcılar ücretsiz olarak 3 kez sınav tekrarı yapabilir.

SINAV İTİRAZ

Katılımcılar sınav sonuçlarına, sınav sonucunun ilan edildiği tarihi izleyen 7 (yedi) iş günü içinde itiraz edebilirler.

Süresinden sonra yapılan itirazlar kabul edilmez.

İtiraz, ilgili yönetime sunulmak üzere elektronik ortamda (info@baharyildirim.com.tr) e posta ile yapılır.

İtiraz, programın eğitmeni tarafından konunun kendisine bildirildiği tarihi izleyen 7 (yedi) iş günü içinde değerlendirilir.

İnceleme sonucu mail üzerinden yazılı olarak itiraz sahibine bildirilir.

İlan edilen sınav puanında değişiklik ancak ilgili yönetimin onayı ile geçerlilik kazanır.

SERTİFİKA ve EUROPASSCARD > TESLİM SÜRESİ
Katılımcıların eğitim ve sınav sonundaki performanslarına göre; Eğitim Belgesi (İngilizce) (BYNETACADEMY Onaylı ve Europass International Sertifikasyonlu) ve CARDCERT> EUROPASSCARD Elektronik Sertifika ve Akıllı Kimlik Kartı (Cardcert International Certificate Diploma Accreditation Card) 15 iş günü içerisinde kayıt sırasında belirttikleri adres bilgisine kargo/posta yolu ile ulaşım bedeli karşı taraf ödemeli olarak sertifika sahibine gönderilecektir.

SERTİFİKA ve EUROPASSCARD > GEÇERLİLİĞİ
Sertifika Programı sonunda verilecek; Eğitim Belgesi (İngilizce) (BYNETACADEMY Onaylı ve Europass International Sertifikasyonlu) ve CARDCERT> EUROPASSCARD Elektronik Sertifika Akıllı Kimlik Kartı (Cardcert International Certificate Diploma Accreditation Card) ile katılımcılar yeterliliklerini tek kartla tüm dünyada izlenebilirliğini ‘’çevrimiçi – online’’ sağlayarak, Cardcert Akreditasyon Uluslararası Belgelendirme kayıtlı Elektronik Sertifika ve Akıllı Kimlik Kartı olarak yanlarında taşıyarak kullanabileceklerdir.
CARDCERT AKREDİTASYON Sertifika / Diploma / Seminer / Konferans Programları Düzenleyen Kurum ve Kuruluşların (Cardcert Accreditation Management Systems Standard) şartlarına göre yönetim sistemlerini denetleyen uluslararası belgelendirme kuruluşudur.

EUROPASSCARD > SORGULAMA
Uluslararası Belge Sorgulama – Yöntem 1 :
> www.cardcert.holdings (web sitesine giriş )
> Online İşlemler > E Hizmet Portalı
> Uluslararası Belge Doğrulama (Vatandaşlık No > şifre ile giriş )
> Eğitim belgesinin elektronik ortamda (JPG, PDF) görüntülenmesi.
Uluslararası Belge Sorgulama – Yöntem 2 :
Sertifika Programı sonrası eğitim belgesiyle birlikte verilen CARDCERT>EUROPASSCARD Elektronik Sertifika ve Akıllı Kimlik Kartı (Cardcert International Certificate Diploma Accreditation Card) nın üzerinde bulunan QR CODE un QR okuma programı indirilmiş internete bağlı akıllı cep telefonu ile okutulmasından dolayı Cardcert Accreditation sunucu ve yazılımına bağlanarak katılımcıya ait elektronik sertifika içine ve/veya yazılımına yüklenerek onaylanan eğitim belgesinin elektronik ortamda (JPG, PDF) görüntülenmesi.

EUROPASSCARD > KAYIP
Sertifika Programı sonunda tarafınıza verilen CARDCERT> EUROPASSCARD Elektronik Sertifika ve Akıllı Kimlik Kartı (Cardcert International Certificate Diploma Accreditation Card) nın kaybolması durumunda yetkisiz kişilerin kullanımını önlemek için bloke/iptal edebilir, tekrardan temini için CARDCERT ACCREDITATION ☎ 444 6 094 kurumsal hizmet numaramızdan tarafımıza ulaşarak belge yenileme yapabilirsiniz.

GARANTİ BANKASI / Maslak Şubesi
Alıcı Adı   : Gülden Bahar Yıldırım
Hesap No: 342 – 6895468
IBAN   No: TR62 0006 2000 3420 0006 8954 68
***Ödeme sırasında, açıklama kısmına mutlaka [EĞİTİM ADI] yazınız, aksi halde ödemenin hangi eğitime ait olduğu anlaşılmamaktadır.
***Ödeme yaptıktan sonra, [KAYIT OL] butonuna basınız ve açılan başvuru formundaki ilgili alana [DEKONT]u ekleyiniz.

LİSANS ve AKREDİTASYONLAR