TOLGA BÜYÜKKAYA
2 Şubat 2021
İSMAİL KEKLİK
24 Şubat 2021

SEMA ÖZDEMİR

[EĞİTMEN, DANIŞMAN ve KOÇ] >>>

1980 İstanbul doğumludur. 2001’de Trakya Üniversitesi Finansman ve Muhasebe bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına Fortis Bank firmasında yönetici olarak başladı. 10 yıla yakın süre Fortis Bank Kredi Kartları Ürün Geliştirme, Kart Operasyon ve Kart Şube Satış ve Pazarlama Koordinasyonu gibi birçok bölümde yönetici olarak başarılı projeler geliştirip, hayata geçirdi.

Fortis Bank’ta çalışırken yetkinliklerini artırmak ve bireysel, mesleki gelişimi için birçok eğitim aldı. Aynı zamanda, Fortis Bank’ ta  hizmet içi eğitimleri veren eğitmen olarak görev yaptı.

2012’de     ‘’Doruk Performans Enstitüde’’  NLP Pratisyen ve NLP Master Pratisyen ve NLP Eğitmenliği alanlarında eğitimlerini tamamlayarak, bilgi ve tecrübelerini eğitmenlik alanına yönlendirdi. (NLP; Zihin dilini programlama metoduyla etkili, doğru, sağlıklı iletişim kurma yöntemidir.)

NLP Pratisyen, NLP Master Pratisyen ve NLP Eğitmenliği, Psikolojik Performans Danışmanlığı, Yaratıcı Drama Liderliği, Ennegram Kişilik Envanteri ile İletişim Uzmanlığı  ve  Marmara Üniversitesi Spor Yönetimi Bölümü Doktora programının kazandırdığı uzmanlıkla, verdiği eğitimlerde hem teorik hem de pratik birikimini kullanarak danışmanlık, koçluk ve eğitmenlik hizmeti vermektedir.

‘’Doruk Performans Enstitüde’’ eğitmen, danışman ve koçluk hizmeti vermiştir. Koçluk/Danışmanlık/Eğitmenlik hizmeti verdiği konular;

–             Bireylerin, çalışanların, sporcuların, öğrencilerin, sanatçıların ve yöneticilerin performanslarını üst düzeye çıkarmak üzere tasarlanmış çalışmaların (Takım /ekip ruhu oluşturma, İş motivasyonunu ve Çalışanların özgüvenini arttırma, Çözüm odaklı iletişim becerileri kazandırma, Liderlik vasıflarını geliştirme, Baskı Altında duygu ve düşüncelerini yönetme, Zamanı verimli kullanma, Çatışma Yönetimi, Değişim ve değişimi yönetme vb.)  bütünüdür.

–             Türkiye Futbol Federasyonun “Psikolojik Performans Danışmanlığı” sertifikasyonunu tamamlamıştır. Spor psikolojisi alanında çalışmalarda, sporcu başarısının üst düzeye ulaşması ve sürekliliği için zihinsel gelişim koçluğu yapmaktadır.

–             İstanbul Drama Sanat Akademisinden (İDSA/ Ayla ALGAN), “Yaratıcı Drama Liderliği” eğitimini alarak ‘’Yaratıcı Drama Lideri’’ olmuştur. Temeli canlandırmaya dayanan, oyunsu süreçlerde ortaya konan doğaçlamalardan ve bu kurgulardan yola çıkarak yapılan sorgulamalardan oluşan “Yaratıcı Drama” yöntemini eğitimlerinin amacına ulaşması ve kalıcı olması için kullanmaktadır.

–             Enneagram Kişilik Envanteri Uzmanlık Eğitimini tamamlamıştır. Kişilik eğitimi ile  etkili iletişim becerilerini geliştirme çalışmaları yürütmektedir.

–             Marmara Üniversitesi Spor Yönetim bilimlerinde  Doktora programında tez aşamasındadır.

–             Marmara Üniversitesi Spor Yönetimi Bölümü lisans öğrencilerine; Motivasyon Teorileri, Duygusal Zeka, İletişim, Liderlik Uygulamaları, Sporda Koçluk ve Mentorlük Becerileri, Sporda NLP,  Çatışma Yönetimi, Değişim Yönetimi,

–             Okan Üniversitesin Uygulamalı Bilimler Fakültesinde; Spor Pazarlaması, Sporda Satış Teknikleri ve Spor Psikolojisi derslerini vermektedir.

–            İstanbulspor Kulübü Futbol takımında 2019’dan beri Psikolojik Performans Danışmanlığı yapmaktadır.

 

[UZMANLIK ALANLARI]

NLP Pratisyen ve Master ile Koçluk Becerileri

Liderlik Becerileri ile Farkındalık Güçlendirme

Eğiticinin Eğitimi

Etkili İletişim Becerileri

Doğru ve Etkili Konuşma Becerileri

Çatışma Yönetimi

Özgüven ve Özsaygı Geliştirme

Duygu Yönetimini Geliştirme

Odaklanma Becerisi Geliştirme

Stres Yönetimi

Zaman Yönetimi

Zihinsel ve Duygusal Dayanıklılık Geliştirme

Takım ve Ekip Ruhu Geliştirme

Motivasyon Yönetimi

Duygusal Zeka

Ennegram Kişilik ile İletişim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mesaj Gönder
Whatsappdan yaz
Merhabalar !